2025 Model – LG OLED evo 77in AI 4K Smart TV OLED77C5PSA
Original price was: ₱162,990.00.Current price is: ₱142,990.00.
9 people are viewing this product right now
  • a9 Gen8 AI Processor 4K
  • OLED Panel Care
  • Dolby Vision / Dolby Atmos
  • WOW Orchestra
2025 Model – LG OLED evo 77in ...
Weight 27.1 kg
Dimensions L 26.7 x W 171.1 x H 103.5 (cm)
KEY FEATURES
a9 Gen8 AI Processor 4K
OLED Panel Care
G-SYNC, AMD Freesync
Dolby Vision / Dolby Atmos
144Hz VRR Mode
webOS 25
Google cast Built-in
2 Screen Multi-view
WOW Orchestra
AI Picture / AI Sound Wizard
PRODUCT FEATURES
webOS 25
Dynamic Tone Mapping Pro
AI Picture Pro
AI Sound Pro
Alexa Built-in
Smart Energy Saving
Quick Setting
Picture Mode
Sound Mode
Game Dashboard
Aspect Ratio
DTS:X by pass
AI Game Sound
HDR10 Pro
Reduce Blue Light
Room-to-Room Share
OLED Care
Bluetooth
Home Hub
Always Ready
2 Screen Multi-View
AMD FreeSync Premium
LG Apps Store
Magic Remote
Wireless Sound Sync
Web Browser
Intelligent Edit
Clear Voice Pro
HDMI Deep Color
ISDBT
TV Sound Mode Share
eARC
PRODUCT SPECIFICATIONS
Resolution 3,840 x 2,160
Power Requirement AC 100~240V 50-60Hz
RF Antenna Yes
LAN Port Yes
USB 2.0 in Yes
HDMI 2.1 Yes
Optical Digital Audio Out Yes
Wi-Fi 5 Yes
Warranty 2 Years Manufacturer
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “2025 Model – LG OLED evo 77in AI 4K Smart TV OLED77C5PSA”