Sony BRAVIA 8 II K-65XR80M2 65in OLED 4K UHD Google TV – 2025
Original price was: ₱129,999.00.Current price is: ₱119,999.00.
46 people are viewing this product right now
  • Slim One Slate
  • XR Contrast Booster 25
  • XR Triluminos Max
  • Acoustic Surface Audio+
  • Voice Zoom 3
Sony BRAVIA 8 II K-65XR80M2 65...
Weight 24.2 kg
Dimensions L 33.9 x W 144.3 x H 84.4 (cm)
KEY FEATURES
Picture & Sound XR Processor
QD-LED
XR Backlight Master Drive (25)
XR Clear Image
XR Triluminos Max
XR OLED Motion
Wide Viewing Angle
4K 120
Studio Calibrated Netflix Adaptive Calibrated Mode
Sony Picture Core Calibrated Mode
Prime Video Calibrated Mode
IMAX Enhanced / Works with Calman
FPS and RTS Game Mode / Dolby Vision Gaming
Calm Mode (except for CN)
Acoustic Multi-audio
Acoustic Center Sync
Voice Zoom 3
Dolby Atmos / DTS: X
Ready for 360 Spatial Sound Personalizer without a dongle
Design Slim One
2 Way Stand
Aluminum Edge Stand
Usability Google TV with Google Assistant
Built-in Mic (hands-free)
Eco Remote
Gaming multi-view on YouTube
Game Menu 2
PS Remote Play
ECO Dashboard 2
Apple Airplay / Apple Homekit / Works with Alexa
Works with Alexa
Sony Pictures Core
Google Meet / Zoom
Bluetooth
BRAVIA Connect App
Ambient Optimization Pro
Warranty 2 Years Manufacturer
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Sony BRAVIA 8 II K-65XR80M2 65in OLED 4K UHD Google TV – 2025”