TCL LED-43V6B 43in 4K UHD Google TV – 2024
Original price was: ₱21,995.00.Current price is: ₱17,995.00.
16 people are viewing this product right now
  • with FREE WM32-65 Wall Bracket
  • Dynamic Color Enhancement
  • AiPQ Pro Processor
  • Dolby Audio
Categories: Tag:
TCL LED-43V6B 43in 4K UHD Goog...
SPECIFICATION
Weight 5.6 kg
Dimensions L 18.5 x W 95.7 x H 60.3 (cm)
Promo with FREE TCL WM32-65 Wall Bracket (117696173643)
KEY FEATURES
Dynamic Color Enhancement
AiPQ Pro Processor
Dolby Audio
Metallic, Bezel-less
Google TV / Hey Google / T-Screen
TV DESIGN
Bezel-less Design
Metallic Frame
Slim
Two Leg Stand
PICTURE QUALITY
4K UHD
HDR 10
Micro Dimming
60Hz Refresh Rate
SOUND QUALITY
Dolby Atmos
9.5W * 2
SMART FUNCTIONS
Google TV
Google Assistant
Health Hub
Google Play Store
Kids Mode
Google Photos
Google Meet
Google Chromecast
HARDWARE & CONNECTIVITY
CPU CA55*4 @ 1.3GHz max
GPU G31 MP2, 800Mhz
Memory 2GB DDR + 16GB Flash
Wi-Fi 5 (2.4G + 5G)
Bluetooth 5.0
HDMI 2.1, 1.4
USB 2.0
2 Years Manufacturer Warranty
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “TCL LED-43V6B 43in 4K UHD Google TV – 2024”