2025 Model – LG UHD 43in AI 4K Smart TV 43UA7350PSB
Original price was: ₱24,990.00.Current price is: ₱19,790.00.
19 people are viewing this product right now
  • with FREE Anson’s Umbrella
  • a7 Gen 8 AI Processor 4K
  • 4K HDR10 Pro
  • Apple Airplay
  • Filmmaker Mode
Categories: Tag:
2025 Model – LG UHD 43in AI 4K...
SPECIFICATION
Weight 6.2 kg
Dimensions L 5.83 x W 95.7 x H 55.9 (cm)
Promo with FREE Anson’s Umbrella (099896045506)
KEY FEATURES
a7 Gen 8 AI Processor 4K
True Color Accuracy
AI Sound Pro
webOS 25
ThinQ AI / Matter
Google Cast Built-in
AI Voice ID
Home Hub
Alexa Built-in
Apple Airplay
PRODUCT FEATURES
webOS 25
Dynamic Tone Mapping
AI Conceirge
AI Sound Pro
Alexa Built-in
Smart Energy Saving
Quick Setting
Picture Mode
Sound Mode
Game Dashboard
Aspect Ratio
Dolby Audio
AI Game Sound
HDR10 Pro
Reduce Blue Light
Room-to-Room Share
Voice Recognition
Chrome cast Built-in
Home Hub
Filmmaker Mode
Family Settings
Auto Low Latency Mode
LG Apps Store
Bluetooth
Wireless Sound Sync
Web Browser
Intelligent Edit
Clear Voice Pro
HDMI Deep Color
ISBT
TV Sound Mode Share
PRODUCT SPECIFICATIONS
Resolution 3,840 x 2,160
Power Requirement AC 100~240V 50-60Hz
RF Antena Yes
LAN Support Yes
USB 2.0 in Yes
HDMI Yes
Optical Digital Audio Out Yes
Wi-Fi 5 Yes
Warranty 2 Years Manufacturer
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “2025 Model – LG UHD 43in AI 4K Smart TV 43UA7350PSB”