Samsung QA77S95FAGXXP 77in OLED 4K Vision AI Smart TV – 2025
Original price was: ₱164,990.00.Current price is: ₱118,990.00.
39 people are viewing this product right now
Categories:
Samsung QA77S95FAGXXP 77in OLE...
Enrich your experience with Samsung Vision AI
Key features at a glance
Companion that enriches your life
Our most advanced AI-powered 4K processor
NQ4 AI Gen3 Processor
Specification
Weight 26.6 kg
Dimensions L 26.3 x W 144.1 x H 86.5 (cm)
Promo with FREE Anson’s Umbrella (099896045506)
KEY FEATURES
a11 Gen2 AI Processor
Brightness Booster Max
OLED Care
VRR 160Hz
G-Sync, AMD Freesync
AI Picture / Sound Wizard
Dolby Vision / Dolby Atmos
AI Magic Remote
webOS 25
Filmmaker Mode
PRODUCT FEATURES
a11 Gen2 AI Processor
Brightness Booster Max
OLED Care
VRR 160Hz
G-Sync, AMD Freesync
AI Picture / Sound Wizard
Dolby Vision / Dolby Atmos
AI Magic Remote
webOS 25
Filmmaker Mode
Dynamic Tone Mapping Pro
AI Director Processing
AI Picture Pro
AI Sound Pro
Alexa Built-in
Smart Energy Saving
Quick Setting
Picture Mode
Sound Mode
4.2ch 60W
Aspect Ratio
AI Concierge
AI Game Sound
HDR10 Pro
Next Pics
Room-to-Room Share
Google cast Built-in
Bluetooth
Home Hub
Always Ready
4 Screen Multi-view
HDMI 4K @ 120Hz
LG Apps Store
Magic Remote
Wireless Sound Sync
Web Browser
Intelligent Edit
Clear Voice Pro
HDMI Deep Color
ISDBT
TV Sound Mode Share
eARC
PRODUCT SPECIFICATIONS
Resolution 3,840 x 2,160
Power Requirement AC 100~240V 50-60Hz
RF Antenna Yes
LAN Port Yes
USB 2.0 in Yes
HDMI 2.1 Yes
Optical Digital Audio Out Yes
Wi-Fi 6 Yes
Warranty 2 Years Manufacturer
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Samsung QA77S95FAGXXP 77in OLED 4K Vision AI Smart TV – 2025”