Samsung QA83S95FAEXXP 83in OLED 4K Vision AI Smart TV – 2025
Original price was: ₱269,999.00.Current price is: ₱249,999.00.
9 people are viewing this product right now
  • with FREE Samsung Q-Series Soundbar HW-Q930F/XP 9.1.4ch Subwoofer & Rear Speaker
  • NQ4 AI Gen3 Processor
  • OLED HDR Pro
  • Glare Free
  • Motion Xcelerator 165Hz
Samsung QA83S95FAEXXP 83in OLE...
Weight 52 kg
Dimensions L 30.37 x W 184.42 x H 112.34 (cm)
PICTURE
Samsung OLED Technology
Real 4K Resolution
4K AI Upscaling
NQ4 AI Gen3 Processor
Perceptional Color Mapping
OLED HDR Pro
Self-illuminating Pixels
Ultra Viewing Angle
Real Depth Enhancer
OLED Glare Free Anti-Reflection
SOUND
Object Tracking Sound+
Dolby Atmos
Active Voice Amplifier Pro
Adaptive Sound Pro
Q-Symphony
SMART
Smart TV
Bixby on TV
Ambient Mode
Multi-View (up to 2)
Tap View
STYLE
4-Side Bezel Less Design
Attachable Slim One Connect Box
OTHERS
Super Ultrawide Gameview
Motion Xcelerator 165Hz
Wireless LAN Built-In (Wi-Fi)
HDMI (4 ports)
USB (3USB-A, 1 USB-C)
1-Year Manufacturer Warranty
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Samsung QA83S95FAEXXP 83in OLED 4K Vision AI Smart TV – 2025”